6 Porad Jak Wybrać Idealny Szablon Sklepu Internetowego OpenCart

jak wybrać szablon sklepu opencart

A więc planujesz biznes w sieci i chcesz zbudować własny sklep internetowy. Jeśli zdecydowałeś się na OpenCart, to dokonałeś dobrego wyboru. Ten popularny system e-commerce posiada wszystko, co niezbędne dobremu sklepowi w sieci – a do tego jest darmowy. Pierwszym krokiem powinien być wybór szablonu, czyli graficznego motywu, który będzie stanowił podstawę twojego sklepu.

Szablonów OpenCart dostępnych na TemplateMonster jest ponad tysiąc – sam wybór z tego olbrzymiego repertuaru może niemal przyprawić o ból głowy! Jeśli zastanawiasz się, jaki motyw wybrać, przeczytaj nasz poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając wygląd twojego sklepu.

Stwórz dobry plan

Budowa każdego przedsięwzięcia powinna rozpoczynać się dobrym planem. W przypadku sklepów internetowych ma to również duże znaczenie, dlatego przed wyborem motywu powinieneś udzielić sobie odpowiedzi na następujące pytania: kto będzie targetem twojego sklepu, w jaki sposób będziesz promować swoją witrynę, jakie dodatkowe funkcjonalności będzie miał sklep.

Gdy udzielisz sobie odpowiedzi na te pytania, łatwiej będzie ci dokonać wyboru szablonu. Na TemplateMonster możesz skorzystać z przeglądarki funkcjonalności i tematów, wybierając z listy funkcje takie jak responsywność czy koszyk Ajax, a także tematy szablonu takie jak sport, komputery czy jedzenie.

jak wybrać szablon sklepu opencart

Oceń komentarze i opinie użytkowników

Skorzystaj z doświadczeń innych użytkowników, którzy wystawili już opinie. Często znajdziesz w nich cenne uwagi oraz recenzje, pozwalające ci ocenić, czy będzie on też użyteczny do twojego projektu.

opencart komentarze

Dobrym miernikiem tego, czy szablon sprawdza się w sklepach innych klientów jest także popularność. Wskaźnik liczby sprzedanych szablonów znajdziesz na stronie produktu.

produkt opencart

Oczywiście, im lepsze oceny, recenzje i komentarze, tym lepiej, jednak pamiętaj, że duża popularność przekłada się także na więcej sklepów o podobnym wyglądzie w sieci. Jeśli zależy ci na unikalnym wyglądzie, zdecyduj się na mniej popularny motyw (ale najlepiej od sprawdzonego developera).

Zwróć uwagę na dodatkowe usługi

OpenCart jest darmowym systemem, ale wiąże się z tym konieczność samodzielnego zainstalowania i utrzymywania go na własnym serwerze. Jeśli nie czujesz się technicznie mocny, nic nie szkodzi. Kupując szablony OpenCart dostępny na TemplateMonster, możesz zamówić także dodatkowe usługi i to w niskiej cenie.

Specjaliści z TemplateMonster pomogą ci skonfigurować sklep, zainstalować go na własnym serwerze, czy dostosować tak, aby był zgodny z zasadami RODO. Choć wszystkie te prace możesz wykonać samodzielnie, warto zdać się na doświadczenie ekspertów, szczególnie że koszty nie są wysokie.

Wybierz szablon do aktualnej wersji oprogramowania

Stare szablony OpenCart nie będą prawidłowo – lub wcale – działać z najnowszą wersją 3.X. Z tego powodu przefiltruj motywy według aktualnej wersji OpenCart. Dodatkowo, warto także sprawdzić w dokumentacji, czy motyw wykonany jest w najnowszej technologii HTML5 i CSS3. Zapewni to kompatybilność ze wszystkimi rodzajami przeglądarek, także w urządzeniach mobilnych.

szablon do oprogramowania

Obejrzyj demo szablonu OpenCart

Każdy szablon dostępny na TemplateMonster zaopatrzony jest w demo. Obejrzyj uważnie demo, aby przeanalizować funkcjonalności, moduły, szybkość działania, możliwości SEO, a także usability. Spróbuj wczuć się w klienta. Czy gdybyś kupował w takim sklepie jak w wersji demonstracyjnej, dokonałbyś zakupu? Wnioski najlepiej zapisz, zbierając uwagi, aby potem wybrać najlepszy motyw.

W przypadku niektórych motywów dostępne jest też testowe logowanie do panelu administracyjnego, które pozwoli ci zobaczyć jak wygląda on z punktu widzenia zarządzania.

W razie wątpliwości – pytaj

Nie bój się zadać pytania przed zakupem. Możesz je zadać bezpośrednio na stronie produktu, lub kontaktując się z developerem na jego witrynie. Pytania warto zadawać też po zakupie, szczególnie w razie jakichś technicznych problemów.

Podsumowując

Warto poświęcić nieco czasu, aby starannie wybrać szablon OpenCart. Poświęcony czas zwróci ci się wielokrotnie i oszczędzi ewentualnej frustracji związanej późniejszą przebudową sklepu.

 

opencart najlepsze szablony

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Szablony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *