Home / Tutoriale / Przyjazne linki w OpenCart – jak uruchomić?

Przyjazne linki w OpenCart – jak uruchomić?

Wszyscy wiemy jak ważne są tzw. przyjazne linki, czyli czytelna struktura linków dla pozycjonowania oraz dla konwersji w sklepie czyli zakupu. Przyjazne linki nie tylko zwiększają potencjał pozycjonowania, ale także pozwalają łatwiej zidentyfikować odwiedzającym stronę w Google, ponieważ wyświetlają kategorię czy też nazwę produktu w wynikach wyszukiwania. Jest to cechą, którą powinien mieć każdy sklep internetowy i jak zobaczymy poniżej, uruchomienie ich w OpenCart nie jest skomplikowane.

Jak włączyć przyjazne linki w OpenCart?

Zaloguj się do panelu administracyjnego i przejdź do System ->Settings. Wybierz zakładkę Server, ustaw SEO Friendly URL’s na „Yes” i zapisz zmiany. Na serwerze musi znajdować się moduł Apache mod_rewrite – większość serwerów posiada jednak ten moduł, więc jeżeli nie wiesz czy jest on zainstalowany, to prawdopodobnie jest.

Przyjazne linki OpenCart

Przyjazne linki OpenCart

Następnie zaloguj się na serwer FTP. Zobaczysz tam plik .htaccess.txt. Posiada on rozszerzenie .txt, które należy usunąć, edytując jego nazwę. Zmień nazwę tego pliku z „.htaccess.txt” na „.htaccess”. Zapisz plik na serwerze.

Teraz, aby upewnić się, czy przyjazne linki działają poprawnie, wyedytuj jeden z produktów, nadając mu SEO Keyword w zakładce „Data”, na przykład o nazwie test i zapisz zmiany. Przejdź na stronę główną sklepu, znajdź produkt który właśnie wyedytowałeś i otwórz go. Zobacz czy w pasku przeglądarki wyświetla się jego nazwa w formacie http://www.twojsklep.pl/kategoria/test. Jeżeli tak, oznacza to, że uruchomiłeś przyjazne linki.

Aby w pełni z nich korzystać, dodaj teraz do wszystkich produktów, kategorii i stron informacyjnych SEO Keyword. Pamiętaj, że w tym polu obowiązują zasady zgodne z nazewnictwem plików, to znaczy, że nie powinieneś stosować polskich znaków, spacji (zamiast nich stosuj myślnik) czy też nawiasów. Nie mogą także istnieć dwa produkty z identycznym przyjaznym linkiem. To wszystko i powodzenia w budowie sklepu!

Jeżeli nie możesz znaleźć sposobu na rozwiązanie problemu z OpenCart, lub nie możesz znaleźć stosownego tutoriala, napisz do nas. Postaramy się znaleźć rozwiązanie w ciągu 24 godzin.

Odpowiedz

Adres e-mail nie będzie publikowany. Required fields are marked *

*

Scroll To Top